vita

Jak se ohlasi auto na jineho majitele?

Ahoj,prodavam auto ,a stale se mi ozyvaji spiš lide cizi narodnosti. je to stejne jako u občanu ČR?? A na co si v tomto připade davat pozor.diky

Odpovědi
jpau

Řeší nový majitel, zařídí si vlastní pojistku, evidenčku a pak jde na úřad a tam to přehlásí na sebe. Potřebuje k tomu plnou moc, formuláře plné moci včetně smlouvy o prodeji auta jsou na stránkách Ministerstva Dopravy.

Pokud se auto bude přihlašovat zase do ČR tak si myslím že je to jedno – kdyžtak mě někdo doplní.

Alespoň tak to tedy bylo u mě.

cukrar

Na cizince bez trvalého, nebo dlouhodobého pobytu vozidlo neodhlásíte. Bacha na to