Fly

Jak se oficálně říká odpovědce?

Když jsem přišla na poštu, poštářka nevěděla, co to je. Nevíte pro odpovědku oficiální názecv, kterému budou na poště rozumét? Děkuji!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

„mezinárodní odpovědka“ /coupon réponse international, international reply coupon, IRC
Jen pro zajímavost, napiš na lísteček ten francouzský název (coupon réponse international) a předej ho úřednici na poště. Jazykem na poště je (u nás) český jazyk a francouzština. Mezinárodním poštovním jazykem je francouzsština, proto se píše vše na nálepkách francouzsky.
Pokud i nadále nebude vědět co chceš, stěžuj si na ni.

Zdroj: staceyk.blog.cz/0709/me­zinarodni-odpovedka

Další odpovědi
ReHu

Já si myslím, jestli to není odpovědní zásilka.

Zdroj: http://cpost.cz/cz/sluz­by/psani/cr/od­povedni-zasilky-id247/

anonym

vůbec netuším co odpovědkou myslíte :D možná by se hodilo, pokud chcete poradit popsat co na tý poště chcete udělat