jechoutan

Jak se odvolat proti vyloučení ze SŠ

Dobrý den, rád bych se zeptal jak se správně odvolat proti rozhodnutí ředitele školy na vyloučení ze školy.

Domnívám se že mě budou chtít vyloučit ze školy a potřebuji vyloučení protáhnout asi o měsíc.

Poraďte mi prosím, jak co nejlépe podat odvolání, co se týče zdržení rozhodnutí.

Předem mockrát děkuji

Jechout

Odpovědi
tekumseh

Na odvolání je lhůta 15dnů ode dne doručení rozhodnutí o podmíněném vyloučení nebo vyloučení žáka, takže odvolání podej poslední den 15ti denní lhůty a to tak, že ho osobně přineseš a necháš si potvrdit převzetí třeba na kopii odvolání. Odvolání se podává řediteli školy nebo školského zařízení. O odvolání rozhoduje příslušný krajský úřad, kterému to také nějaký čas zabere. Bude také záležet, jak bude odvolání odargumentováno, nejlépe aby bylo nutné si ze školy vyžádat další podklady, potřebné k rozhodnutí. Myslím že takto ten měsíc spolehlivě přečkáš, dokud nenabyde rozhodnutí právní moci, jseš stále student se všemy právy a povinnostmi.

http://www.sos­vp.chytrak.cz/vy­kladpravnimoci­vylouceni.htm
http://www.kvksko­ly.cz/manazer/me­todika/Stranky/Pod­m%C3%ADn%C4%9Bn%C3%­A9-vylou%C4%8Den%C3%AD-a-vylou%C4%8Den%C3%AD-%C5%BE%C3%A1ka.aspx