bestak

Jak se odnaučit používat Caps Lock?

Mám následující problém. Když píšu větu, nepoužívám pro napsání prvního písmene Shift, ale Caps Lock. Nevíte, jak se tento zlozvyk odnaučit?

Nejlepší odpověď
anonym

Přilepit napínáček?

Další odpovědi
Miroslavst

Nemačkat na něj.
Nebo ho rovnou vymontuj z klávesnice a je klid.

aramah

Domluvte svému malíku.

Fred

Muzete take klavesu „vypnout“ nebo premapovat na neco jineho.

Coz pro laika neni jednoduche, takze by to byla ztrata casu… ale pokud mate po ruce nekoho, kdo se vyzna v IT, zeptejte se.

Doporucuju kdyz ji zmacknete, zase to vratit a napsat to se Shift. Kdyz to tak budete delat zasadne, vzdy, po par pokusech se to naucite. Bude to pro vas znamenat mnohem slozitejsi napsani, jestlize sahnete na Caps Lock, a tak zacnete pouzivat Shift. Zaroven si vzdy budete naplno uvedomovat, ze jste udelal chybu, v te chvili soucasne budete rukou delat ten spravny pohyb, jak je to spravne, no a co se stane? Ve vasi mysli se budou v motorickem centru upevnovat ta spravna spojeni 🙂.
Take si k tomu muzete vzdy rikat „Pisu velke pismeno, takze mackam Shift.“

Radak

Někdo si tam dává nějak sirku, aby klávesa nebyla aktivní.

irij

používej shift

Ella

odstranit Caps Lock z klávesnice ;)