Zvědavý

Jak se odborně říká samozbarvovacím čočkám ??

jsou v brýlých

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nejlevnější variantou jsou minerální fototropní skla, dříve známá pod označením Heliovar, dnes Photobrown či Photogrey z materiálu Corning.

Transitions VII Signature®

Nejnovější generace samozabarvovacích čoček jsou vyrobeny výhradně z plastových materiálů. Úprava Transitions VII Signature, kterou doporučujeme, se vyznačuje tím, že je v nezabarveném stavu téměř k nerozeznání od čirého skla a zabarvení i odbarvení je ve srovnání s minerálními fototropními skly mnohonásobně rychlejší. U poslední šesté generace byla navíc potlačena citlivost na vnější teplotu, takže se čočky barví i při teplotách kolem 35°C.

http://www.moje-optika.cz/odb_fo­totrop.php

Další odpovědi
mosoj

Odborně samozabarvovací a neodborně heliovky.
Doplňuji:
Dědapetr. To už je reklama na konkrétního výrobce.

Lamalam

Fototropní skla.

arygnoc

bežne s im hovorí heliovary, fotobrown, fotogrey (všetko podľa výrobcov) – odborne ako povedal mosoj – samozafarbovacie šošovky (čočky), prípadne samostmievacie.