prokopes

Jak se odborně nazývá nedostatek smyslu pro humor?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-yse-jednim-slovem-nazyva-clovek-ktery-nema-smysl-pro-humor
V souvislosti s touto otázkou mě napadlo, že neznám odborný výraz pro nedostek smyslu pro humor. Zkoušel jsem hledat různými vyhledávači, ale bezvýsledně (asi nemám den pro správnou formulaci dotazu :)) ).
Takže pokud víte, jaký je odborný název nedostatku smyslu pro humor, tak sem s ním, prosím (teď mě napadá: existuje to u lidí vůbec? :) ).
Doplňuji:
zjentek a marci1: díky moc. Pro emefeje mi tu chybí palec dolů.

Nejlepší odpověď
zjentek

duchaprázdný (postrádající vtip) člověk většinou trpí anhedonií, což je neschopnost se radovat ..takže když to není duchaprázdno, tak anhedonie to bejt může.
Ještě jsem slyšel jeden dobrej výraz, kterej sice neplatí konkrétně u humoru, ale tak nějak s tou emocí radosti taky souvisí a tím je emoční oploštělost.

Další odpovědi
dejavu

Ztráta smyslu pro humor opravdu není žádná diagnóza, nenajdete pro něj ani žádný odborný název.
Krom anhedonie, která ale značí trochu něco jiného – neschopnost mít radost, se ještě můžete setkat s morózní povahou – což značí takového toho zamračeného, uvrčeného bručouna.
Smysl pro humor je zajímavý pojem. Pokud s lidmi budete mluvit, téměř nikdo se o sobě nedomnívá, že by ho neměl. Prostě – každý ho má jiný. Někoho pobaví pouze hodně originální a neobvyklé věci, jiného humor infantilní, někdo se výhradně směje jen humoru pohlavnímu, záchodovému nebo černému a další má rád humor laskavý.
Jan Werich podle toho, jaké vtipy vyprávěl, dovedl rozlišit třeba rasistu. Říkal, že stačí pár vtipů a podle toho, kterým se ten člověk směje, pozná, že je rasista, protože není nic na židovských vtipech a smějí se jim i Židi, ale ty rasistické o Židech jsou prostě jiné.

marci1

Název asi neexistuje. Je to prostě člověk, který je nespokojený, má problémy se sebou, lituje se, nedokáže se radovat z maličkostí a nedokáže věci řešit s humorem a nadhledem. S takovým „exemplářem“ bych nedokázala žít. 🙂

uccello

Každý má nějaký smysl pro humor, jen záleží, na koho narazí a na situaci. Např. se mnou je docela prdel, ale stačí jeden člověk v partě, se kterým si nesednu a už se seknu. Pak mají ostatní pocit, že jsem nudný a nemám smysl pro humor.

Emefej

Sucharův syndrom.

zjentek

dejavu: 1500 židovskejch horolezců tiše stoupalo koncentračním komínem ..hehe
..a teď ti nerozumím úplně přesně, kdo má jako rozlišit, zda-li je to dostatek či nedostatek smyslu k humoru ..Werich?