Larissa

Jak se od sebe liší tyto dva pohyby, prosím?

http://pokusy­.upol.cz/data/pho­to/original/19599233­248051970688753336114251­607016007.png

(Není to DÚ, ze školy jsem už dávno venku, ale sestřenice mi dala ke svátku jistou knihu, abych si oprášila znalosti, a na tuto otázku jsem nepřišla. Moc děkuji.

Doplňuji:
Ale když je tam jiná rychlost a čas, to na věci nic nemění?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Oba pohyby jsou stejné, každý je vyjádřen v jiné souřadné soustavě.
Doplňuji:
Proč jiná rychlost? Ta je stále stejná. Jsou to dva různé grafy pro stejný pohyb. Na prvním grafu je znázorněn průběh rychlosti v čase. Vidíš, že rychlost má stále hodnotu 2. Na druhém grafu je znázorněna závislost dráhy na čase, z něj snad vidíš, že v čase 3 se dráha rovná 6, v čase 4 se dráha rovná 8. Z přírustku dráhy si vypočítej rychlost a zjistíš, že oba pohyby jsou stejné.

Další odpovědi
BaRuNiCe

Pohyby se nijak neliší, v obou případech se jedná o rovnoměrný pohyb (1. př-čas stoupá, rychlost se nemění; 2. př-čas stoupá a dráha rovnoměrně přibývá→v pohybech není rozdíl):)

Emefej

Oba grafy znázorňují stejný pohyb.