Martin Tomča

Jak se obchoduje na burze?

Zajímalo by mě jak se obchoduje na burze (všeobecně)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Prostřednictvím licencovaného obchodníka s cennými papíry. Buď si sám rozhoduješ, co a kdy nakoupíš a prodáš (s obchodníkem uzavřeš jen komisionářskou smlouvu, že předá tvůj pokyn burze k zobchodování) nebo necháš obchodníka, ať si peníze sám obhospodařuje (obvyklé až od určitého objemu).
Vlastní obchodování je dnes už většinou elektronicky (výjimečně po telefonu), přes internetovou aplikaci, kde ti obchodník poskytne data z burzy s kurzy(kotacemi) na nákup – na prodej. Pokud vložíš peníze na účet, můžeš začít dávat pokyny. Obchodník tvé obchody eviduje, nakoupené cenné papíry máš v příslušné evidenci (záleží na burze) a můžeš je zase prodat.

Další odpovědi
gecco

Koupíš za nízkého kurzu a prodáš za vysokého.
A nebo taky naopak – a to pak ´proděláš gatě´…
😉
Počti si – http://investi­ce.finance.cz/ak­cie/jak-obchodovat/zacatek-obchodovani/ .

alcyon

burza je ukazka kapitalismu v jeho nejsurovejsi podobe. Neda se tak jednoduse odpovedet, pokud chces v budoucnu opravdu obchodovat, tak te ceka hodne prace (predevsim mam na mysli studium). Uspech je suma tve discipliny, intuice, informovanosti.

Gecoo napsal tu nejzakladnejsi myslenku burzy, da se obchodovat s akciemi, komoditami (jako bavlna, platina, zlato, cukr, ropa apod), ci valuty (forex trading), kontrakty, opce atd. Vzdy se snazis zachytit trend rustu, ci poklesu a podle toho reagovat (nakupovat ci prodavat).