bolak

Jak se o tom dozvěděli?

Na jedné internetové diskuzi jsem četl příspěvek od jednoho uživatele Aukro.cz, který dražil, resp. prodával na Aukru několik dražších předmětů (v řádu tisíců), a když suma kterou za tyto předměty získal dosáhla nějakých 22.000Kč, přišlo mu doporučené psaní z finančního úřadu s tím, že má doložit nějaké informace a podat vysvětlení k jednotlivým prodejům. V té doba byla hranice ročního přivýdělku bez nutnosti danění 20.000Kč.

Tyto informace (kdo za kolik prodal) nejsou na Aukru přímo viditelné, a když jsem se ptal patřičných osob (zaměstnanců Aukra), tak prý žádným úřadům nesmí ze zákona předávat tento typ informací, pokud o ně úřad sám nepožádá. Jak na to tedy finanční úřad přišel, že už tuto sumu dotyčný přesáhl?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Já si myslím, že Aukro má povinnost hlásit všechny podezřelé prodeje FU.
Např. pokud někdo prodává často, přesáhne zisk atd. Na pravidelné podnikání je potřeba ŽL a pokud ho ten člověk nevlastní, tak porušuje zákona a to Aukro opravdu ohlásit musí. Je rozdíl, pokud prodám jednu použitou mikinu, nebo pokud jich do měsíce prodám sto nových, to už je podnikání a je potřeba ŽL.

Také Aukro musí vést evidenci a pokud si ji FU vyžádá, tak mu ji poskytnout.