crocodyle028

Jak se ničí ekosystém v jinných zemích (např. Afrika…)

Potřebuju to na zítřek do přírodky, tak prosím alespoň pár vět kdyby bylo, třeba : (jak se to ničí, čím se to ničí..)

Odpovědi
hanulka11

Mezi nejvíce ohrožené oblasti patří mořské dno v Severním oceánu, korálové útesy v jihovýchodní Asii, mokřady v Severní Americe a jižní a západní Africe, mangrové porosty v řadě zemí v Karibském moři, Ekvádoru a Kolumbii a rybářství v Latinské Americe
problémy znečištění moří naopak narostly. Většina průmyslových zemí podle odhadů vypouští do moří odpadní vody, aniž by prošly čistírnami, tedy zcela nezpracované, říká zpráva OSN. „Znečištění narůstá v důsledku růstu počtu obyvatel pobřežních oblastí, špatného stavu infrastruktury a nakládání s odpady. To všechno ohrožuje zdraví lidí i mořského ekosystému a má negativní dopady na možnosti obživy od rybářství po turistiku

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Li­de-nici-cely-morsky-ekosystem-5243761.php