Fanmusic29

Jak se nenechat kamarádem/kámoškou manipulovat???

já by to neřešila a něco bych řekla, ale jsem typ člověka co nesnáší hádky a snaží se VŠEM pomoct. Což je hrozný i když se snažím tak mi nejde se téhle osoby zbavit

Nejlepší odpověď
Hamon

Jsou lidé, kteří dokáží vycítit (netuším jak), že ten druhý je nedokáže odmítnout, a začnou se podle toho chovat.
Platí jediné – důrazné STOP. Riskuješ, že přijdeš o kamaráda, ale skutečný kamarád by se nechoval tak sobecky, takže nemusíš mít výčitky.

Další odpovědi
Kelt

Záleží na Vašem vztahu, nemusíte se hádat, prát, křičet, stačí když si to vysvětlíte a nebo když to tomu druhému předvedeš, že si vyměníte role a ten druhý bude reagovat podle toho, co mu a jak mu to určíš ty. Třeba se Ti to začne líbit, nebo jemu se to nebude líbit vůbec a uvědomí si, že to nemusí být takové jednání někomu příjemné. A nebo mu dej ultimátum, jestli se k Tobě bude někdo takto chovat, není to tvůj přítel.
Jde Ti o to, abys měla přítele, nebo se ti líbí, když s tebou někdo manipuluje? Možná to má nějaké výhody pro Tebe.

ivzez

Přestaň se snažit a zbav se jí!

Řekni jí přímo, co ti na jejím chování vadí, (můžeš/ale nemusíš vysvětlit proč)
a že si má – pokud s manipulací nepřestane – hledat jiný objekt.