Amii28

Jak se německy řekne masožravka?

Dobrý den, ahoj :)
Potřebovala bych pokud možno jednoslovné označení pro masožravku v němčině. Našla jsem jenom dlouhé dvouslovné, které se mi nevejde na řádek a učilo by se asi celkem špatně (fleischfressende Pflanze). Spíš obecně, dávat tam třeba přímo rosnatku mi přijde nesmyslný. Poradíte mi vhodné slovo (jestli nějaké je), prosím? Díky!
Doplňuji:
Nejlepší by bylo tak kolem 15, kdyžtak to můžu trochu smrsknout :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Nechtějí-li Němci použít dlouhé „fleischfressende Pflanzen“,
pomohou si jednoslovným názvem z latiny:
Karnivoren

Další odpovědi
Agneta

A kolik písmen na to max. mám?
Doplňuji:
Tak musíš buď zadat jednoduše „Fleischfressend“= to by bylo těch 15 znaků, nebo něco latinského…

talka

Fleischfresser/-in?

Agneta

Amii28 se teď právě podílela na té anketě: " Je Agneta blbka nebo mentálně postižená?"- byly 3 odpovědi, 1)Jugar-ten se hned omluvil 2)Amii28 – soudila že jsem mentálně postižená-asi druhý stupeň blbky…

Agneta

talka >>> naletěly jsme…ale to stává často…

Agneta

…a obodovala kyselinu5…a my jsme blbci, co odpověděli…

Agneta

Když si já nevím rady, tak to už je co říct, ale poslední záchranou tu je profesorka němčiny – účastnice ivzez, tak na ní ještě počkej, určitě si toho do zítřka všimne:D

Amii28

:D počkám, snad se mi to nepovede nějak samovolně zamknout jako minule
na Fleischfressend jsem taky koukala, ale myslím, že jsou to spíš masožravci obecně :/
taky je možný, že žádný další slovo nemaj, i když bych se celkem divila

Agneta

No „Fleischfressend“ by platilo jako nadpis, a pro rostliny by to šlo:D

Amii28

Pěknej nápad, ale dělám něco jako hodně malej obrázkovej slovník a vzhledem k tomu, že tam nemůžu psát českej/anglic­kej/jakejkoliv ekvivalent, bylo by to celkem matoucí :D
V posledním případě tam prostě místo masožravky dám kaktus… xD