CarJa

Jak se nejlíp léčí rýma?

Mám rýmu a už 2 dny pořádně nespím. Nezná někdo něco nebo nějákou metodu jak nejrychleji rýmu vyléčit?

Nejlepší odpověď
anonym

Léčená rýma trvá týden, neléčená 7 dní.

Další odpovědi
badisko

na rymu ni lek ta prosrte jak prisla tak odejde cca6–8 dni
Doplňuji:
To co tady lidi pisou neni leceni rymy …ale jen potlaceni priznaku.. chtel bych videt jak Grog…nebo cesnek popripade ..tepla voda zabiji viry a bakterie … No to asi ne ..:D je to stajnej kec jako potlacovat leky … teplotu pri chripce …
jak rikam muzes pouzit nosni kapky ..nekdo pouziva kapky ze solnym roztokem jinej zase obic Vincentku ..jinej neada dospustit na ot a na to ..ale jen potlacis priznaky tak ze si uvolnis nos .. nelecis se lidsky imunitni system si z viry a bakteriemi poradi ale chce to cas ..

arygnoc

horúca vaňa, grog, rozotierať cesnak bruchom o brucho.
opakovať 2 dni za sebou, i niekoľkokrát den­ne.

vyskúšané, overené.

suaeda

Jak se zde již ostatní zmínili, tak týdenní léčba rýmy je běžná.
No nejlepší by byla asi prevence. Prostě ke konci října se sbalit a odjet někam na jih. Tam přečkat tu naší běžnou inverzní mlhavou zimu a vrátit se až v dubnu.
Doplňuji:
Pokud se mi stane, že mám nos rýmou zacpaný tak proplachuji. Mám osvědčený roztok svařeného koření hřebíčku (3–5 ks na 1 dl), který uvolní nos. Vlažný rostok aplikuji injekční stříkačkou do nosu a nechám chvilku pusobit. Upozorňuji, že to nemusí být pro každého příjemné.

Jádrohlod

Nejlépe se mi osvědčila vlažná mírně slaná voda.Nasát postupně do jedné , potom do druhé nosní dírky , potom vysmrkat . Tak to opakuji , dokud se případné uspání nosu neuvolní . Finále je , pronikne-li slaná voda no nosohltanu , to je pak úleva !! Ovšem ne každý to dokáže , musíte být na sebe tvrdí a překonat sami sebe. Stojí to ale za to !!

ahold

Jó, až někdo najde lék na rýmu, tak se stane kandidátem na Nobelovu cenu. 🙂

anonym

V lékárně si pořiď pomůcku, tzv. rhinohorn (nosní roh, stojí necelé 3 stovky), nebo máš-li doma „lázeňskou nádobku“, použij tu (dostaneš se s ní dále a bude to účinnější). Půl kávové lžičky soli rozmíchej s mírně teplou vodou a nad umývadlem nos prolévej tak, aby voda vytékala druhou nosní dírkou než tou, v níž nebo na níž budeš mít nádobku. Proces opakuj minimálně 5 krát denně (já se nežinýruju a klidně v případě nouze prolévám i 10 krát za den).
Po dvou dnech můžeš používat slabý odvar ze šalvěje nebo heřmánku.

Není důvod, aby člověka rýma obtěžovala týden. Po dvou dnech odezní nejhorší příznaky a po třech už nemám nikdy co řešit.

Doplňuji:
Použít na proplachy se dá i mírně ohřátá Vincentka. Ovšem „bublinek“ budeš mít doslova plný nos. Je ale o něco příjemnější než kuchyňská sůl s vodou.

marci1

Již bylo zodpovězeno, zkus si vybrat : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20l%C3%A9%C4%8D­it%20r%C3%BDmu

STUDENTKAEVA

Vyzkousej konvicku proces sice neprijemny ale pomuze http://www.le­karna.cz/rhino-horn-konvicka-na-vyplach-nosu-modra/

Sůwa

pro >jádrohlod< kdo to nedokáže, může použít roztok mořské vody ve spreji. Je na tom napsáno " STÉRIMAR", tryska je přizpůsobena pro vstřikování do nosu 🙂

badisko

JOJO morske vody je vsude kolem habadej …:D

Sůwa

No, možná není, ale mně stačí ta z lékárny 🙂

badisko

Suwa ..u mne ano …:D mam ocean cca 10 nin od domu ..:D a vim ze v lekarne se take prodava

anonym

Bacha na tsunami.