Avatar uživatele
CarJa

Jak se nejlíp léčí rýma?

Mám rýmu a už 2 dny pořádně nespím. Nezná někdo něco nebo nějákou metodu jak nejrychleji rýmu vyléčit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, suaeda, gagaga, HouseParty, HERO des před 3756 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Léčená rýma trvá týden, neléčená 7 dní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

na rymu ni lek ta prosrte jak prisla tak odejde cca6–8 dni
Doplňuji:
To co tady lidi pisou neni leceni rymy …ale jen potlaceni priznaku.. chtel bych videt jak Grog…nebo cesnek popripade ..tepla voda zabiji viry a bakterie … No to asi ne ..:D je to stajnej kec jako potlacovat leky … teplotu pri chripce …
jak rikam muzes pouzit nosni kapky ..nekdo pouziva kapky ze solnym roztokem jinej zase obic Vincentku ..jinej neada dospustit na ot a na to ..ale jen potlacis priznaky tak ze si uvolnis nos .. nelecis se lidsky imunitni system si z viry a bakteriemi poradi ale chce to cas ..

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

horúca vaňa, grog, rozotierať cesnak bruchom o brucho.
opakovať 2 dni za sebou, i niekoľkokrát den­ne.

vyskúšané, overené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Jak se zde již ostatní zmínili, tak týdenní léčba rýmy je běžná.
No nejlepší by byla asi prevence. Prostě ke konci října se sbalit a odjet někam na jih. Tam přečkat tu naší běžnou inverzní mlhavou zimu a vrátit se až v dubnu.
Doplňuji:
Pokud se mi stane, že mám nos rýmou zacpaný tak proplachuji. Mám osvědčený roztok svařeného koření hřebíčku (3–5 ks na 1 dl), který uvolní nos. Vlažný rostok aplikuji injekční stříkačkou do nosu a nechám chvilku pusobit. Upozorňuji, že to nemusí být pro každého příjemné.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jádrohlod

Nejlépe se mi osvědčila vlažná mírně slaná voda.Nasát postupně do jedné , potom do druhé nosní dírky , potom vysmrkat . Tak to opakuji , dokud se případné uspání nosu neuvolní . Finále je , pronikne-li slaná voda no nosohltanu , to je pak úleva !! Ovšem ne každý to dokáže , musíte být na sebe tvrdí a překonat sami sebe. Stojí to ale za to !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Jó, až někdo najde lék na rýmu, tak se stane kandidátem na Nobelovu cenu. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V lékárně si pořiď pomůcku, tzv. rhinohorn (nosní roh, stojí necelé 3 stovky), nebo máš-li doma „lázeňskou nádobku“, použij tu (dostaneš se s ní dále a bude to účinnější). Půl kávové lžičky soli rozmíchej s mírně teplou vodou a nad umývadlem nos prolévej tak, aby voda vytékala druhou nosní dírkou než tou, v níž nebo na níž budeš mít nádobku. Proces opakuj minimálně 5 krát denně (já se nežinýruju a klidně v případě nouze prolévám i 10 krát za den).
Po dvou dnech můžeš používat slabý odvar ze šalvěje nebo heřmánku.

Není důvod, aby člověka rýma obtěžovala týden. Po dvou dnech odezní nejhorší příznaky a po třech už nemám nikdy co řešit.

Doplňuji:
Použít na proplachy se dá i mírně ohřátá Vincentka. Ovšem „bublinek“ budeš mít doslova plný nos. Je ale o něco příjemnější než kuchyňská sůl s vodou.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Již bylo zodpovězeno, zkus si vybrat : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20l%C3%A9%C4%8D­it%20r%C3%BDmu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

Vyzkousej konvicku proces sice neprijemny ale pomuze http://www.le­karna.cz/rhino-horn-konvicka-na-vyplach-nosu-modra/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

pro >jádrohlod< kdo to nedokáže, může použít roztok mořské vody ve spreji. Je na tom napsáno " STÉRIMAR", tryska je přizpůsobena pro vstřikování do nosu 🙂

před 3756 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

JOJO morske vody je vsude kolem habadej …:D

před 3756 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

No, možná není, ale mně stačí ta z lékárny 🙂

před 3756 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

Suwa ..u mne ano …:D mam ocean cca 10 nin od domu ..:D a vim ze v lekarne se take prodava

před 3755 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Bacha na tsunami.

před 3755 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek