Avatar uživatele
anonym

Jak se nejlépe učit něco zpaměti?

Potřebuji se naučit nazpaměť asi 10 A4

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? petka, ,JaN´, Musuko před 5378 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mandarinka

Postupovat tak, že nejdřív si látku přečteme pozorně a pak si uděláme výpisky nebo text podtrháme, třeba barevně, a kreslíme si schemata a obrázky, představujeme si k látce živé obrazy, třeba k dějepisu nebo zeměpisu. To má mnoho výhod:
činnost udrží lépe moji pozornost,
lépe si zapamatuji, když učivo přijmu více vstupními „kanály“: čtením (zrak), opakováním nahlas (sluch), psaním poznámek a kreslením schemat (zrak, pohyb),
vnesu do přípravy něco osobitého, svého, přetvořím si látku po svém, bude to více hra než práce.

Nejprve se z textu naučit nazpamět záchytné body (dělení kategorií, druhů aj. a poté, co znamenají…)
To pomáhalo mně 🙂

Zdroj: http://www.kppp­.cz/co-vas-zajima/efektivni-uceni.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
blesk26

Já bych řekl, že to záleží také boru, který se chceš učit.

Z vlastní zkušenosti jsem zjistil (na SŠ ekonomie a teď na VŠ informatika), že pamatovat si něco nazpaměť je nesmysl (samozřejmě pokud někdo studuje medicínu, tak to je něco jiného). Asi nejlepší způsob, podle mého názoru, je neučit se každé slovíčko na papíře, ale zapamatovat si důležité body a pak hledat souvislosti a vztahy jednotlivých věcí (ať už v dějepise, daních nebo architektuře počítačů …). Pokud problematiku trochu pochopím, dokážu domyslet i věci, které bych si normálně nezapamatoval.

Každý ale má svůj jedinečný přístup, který funguje, jen ho najít ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jivinho

Záchytné body, najít mezi jednotlivými věcmi logiku a pospojovat je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
,JaN´

Pokud se casto ucite neco zpameti, rozhodne doporucuju knihu Uspesna pamet. Metody k pamatovani popsane v te knize z vas udelaji genia. Je vhodna pro kohokoli, kdo potrebuje zlepsit pamet (takze asi vsichni 😉.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krugerka

Nezáleží jen na tom kolik tohho je ale taky na předmětu jestli tě baví nebo ne.. Pokud je to předmět který tě totálně nebaví..budeš šrotit dlouho dlouho dlouho…ale jak je to něco zajímavějšího tak se to přece jenom sype do té hlavy líp…já si vždycky sednu..přečtu stránku učím kousek po kousku..a s každou další stránkou co se učím si vždy opakuji i ty stránky předtím..:) takhle to leze do hlavy aspon mně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
K3lly

Ahoj, mě vždycky pomáhalo to že jsem si celý text nejdříve přečetla. Pak jsem si vybrala první odstavec a opět ho znovu přečetla a pokusila se tomu nějakým způsobem porozumět. A následně jsem si přečetla první větu – a zjistila jsem jestli dané informace v ní jsou mi nějak užitečné, jestli se z nich něco dovím. Pokud ne pokračovala jsem další větou. Když dojdu na konec článku mám vypsané otázky. Pokusím se vybrat ty opravdu nejdůležitější a ty se pak spolu s odpověďmi naučím. Vypadá to složitě ale postupem času je to snažší a snažší.Hodně štěstí;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

já si to namluvím do telefonu nebo mp3 a pak si to pouštím kdykoliv.mě to dost pomohlo,přeji hodně zdaru

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
leninka1712

já to dělá tkak že třeba přírodověda vlastvivěda atd… si píšeme do sešitu a normálně se pak doma pořád dokola si tu čtu a čtu až se mi to zapamatoje nebo někdy si z tohoo udělám písničku a je to

před 3799 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek