Lucy13

Jak se nejlépe naučit?

škola už začala a je hrozný nával učení poradtě mi jak se naučit abych u toho neseděla celý den. Jak jste se učili vy???

Nejlepší odpověď
anonym

já se učila hlavně poslechem,tak dávat ve škole pozor,nebo některé lekce sehnat nahrané

Další odpovědi
verka

Nejvíce jsem se naučila při psaní taháků.

Bunnik

Nejlepší je dávat ve škole pozor, snažit se toho pochytit co nejvíc, aby měl pak člověk doma míň práce… pokud Ti na Tvých výsledcích hodně záleží a chceš mít výborné známky, budeš muset máknout i doma… ale celý den snad ne :)
Doplňuji:
Souhlasím i s nápadem uživatelek burak a kapka – Když jsem se učila na maturitu, namluvila jsem si maturitní otázky a pak si je pouštěla cestou do školy do sluchátek… a nebo když jsem někdy někde mělačas, představovala jsem si, že jsem si nějakou otázku vytáhla a pak si nějak v hlavě urovnala, co bych řekla a na co by se mě mohli zeptat… A teď na vejšce se mi dobře učilo jednou s kamarádkou, kdy jsme se střídaly v odříkávání důležitých věcí k otázkám a navzájem doplňovaly…

kapka

Já ještě doplním, že nejlépe se člověk učí, když se to snaží naučit někoho jiného. Zkus tu látku doma někomu vysvětlit, povyprávět o nějakém tématu, jako bys ty byla ta učitelka.

Miroslavst

Neučil. Nějak to šlo samo.
PS: A v těch černých brýlích toho moc neuvidíš :D

anonym

Jsou různé druhy paměti.Zkus si přijít na tu,která která je ti vlastní.
Jde to pak lépe – to „otravné“ učení.
Kdybych si kdysi nepřišel na to,že když si „žádané“ neoddrmolím nahlas,byl bych ztracen.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pam%C4%9B­%C5%A5_%28psycho­logie%29