postcd

Jak se nejjednodušeji zříci odpovědnosti za použití napsaného textu?

Píši například nějaký článek, osobní zkušenost a nebo krátký návod. Na konci a nebo na začátku (a nebo mohu uprostřed?) se chci zříci odpovědnosti za využití mnou napsaných informací daným čtenářem.. Jak nejjednodušeji a nejobecněji a zároveň právně v pořádku (nenapadnutelně) by taková věta vypadala? Napadá vás i více příkladů např pro různé příležitosti? dě­kuji

Odpovědi
Hamon

Nejjednoduššeji? Nepsat žádný článek.
V určitých situacích nemusíš psát žádný dovětek, abys trestnost vyloučil, v jiné situaci zase ani sebelepší prohlášení trestnost nevyloučí. Takže záleží na tom, o čem chceš psát.

led

Ak už také niečo musíte napísať, dajte tomu názov: Moja fikcia

Príklad:
1 – ako odpoveď na otázky na tejto stránke je použitých v určitých prípadoch mnoho fikcií, dohadov, môžte si z nich vybrať
2 – návod na použitie u elektrických výrobkov hlavne východoázijských, schéma zapojenia je fikcia, neverte, ale preverte. Bežne je fáza zapojená na modrú žilu, čo nebezpečne odporuje vyhláške.
tu sa zbavujú výrobci zodpovednosti tým, že na skušobňu nastrčia správne výrobky, tá im nezávadnosť potvrdí a do distribúcie už idú aj dobré aj zlé.
Kto je zodpovedný voči zákazníkovi? Výrobca už je zbavený priamej zodpovednosti, vinný je predajca, ktorý chybný výrobok predá.