Weroniq

Jak se nějak protáhnout v kanceláři? Jsem úplně rozlámaná z toho sezení.

jsem na praxi teprv druhý den a už mě bolí záda a za krkem a vůbec nevyhovuje mi židle a výška stolu a dělám stereotypní práci a skoro se nezvednu ze židle :/ potřebuju se čas od času nějak protáhnout a nevím jak, nechci tam být za magora a dělat tam nějaký dřepy…
Doplňuji:
tak jsem se dneska zkoušela občas protahovat a asi to vyznělo tak, že nemám co na práci, takže mi hned nějakou další přidali… :/ oni jsou snad roboti, vydrží celý den sedět na zadku, div že si odskočí na toaletu…

Nejlepší odpověď
led

Dá sa dokonca aj posediačky cvičiť.
1 – Pri sedení sa vystrite, neopierajte sa,
2 – zopár krát prehnite chrbát dopredu-dozadu-doľava-doprava
3 – dlaňami sa oprite vzadu na krku. lakte potlačte čo najviac dozadu opakujte aspoň 3×
4 – hlava dozadu-dopredu-doľava-doprava točte hlavou, pri pohyboch hlavy pozerajte čo najviac v smere pohybu hlavy
5 – narovnajte nohy striedavo kmitajte s prerušovaným napínaním svalov
6 – chodidlá napínajte špičky hore-dole
7 – voľne spustite ruky a kmitaním uvolnite zápästia
a podobne

ak nemôžte vstať takto v sede opakujte aspoň 1× za hodinu.
Postojačky si doplňte cviky opretím rukami o stôl a hlboké predklony a záklony s rukami ďaleko za hlavu. Mierny poklus na mieste, len na špičkách. Zopár drepov so súčasným otáčaním drieku doľava-doprava
Čas: od 5 do 10 minút.

Verte, ak nejaký magor začne s takým cvikmi, najprv sa budú všetci dívať a ťukať si prstom na čelo. Neskôr sa pripoja, hlavne keď uvidia, ako po takej rozcvičke nemáte žiadne problémy s únavou a bolesťami.
Je to lepšie než cigaretka a kávička.

zdroj: vlastná skúsenosť „magora“
Doplňuji:
Je to obyčajná závisť, vy to dokážete, oni nie.

Další odpovědi
hanulka11

ano jak na to nejsi zvyklá je to náročné ,

hodně pomohou úklony hlavou nalevo ,napravo dopředu ,dozadu .....na židli jakoby zaklonit se a lopatkami se snažit přes opěrku natáhnout prostě uvolnit zádové a šíjové svaly

nastav si židli tak abys měla pohodlný posez nebo popros vedoucí ,zda by ti to někdo nenastavil-

jistě i se projít na wc pomůže tam si prostě protáhnout ruce a udělat pár cviků a opláchnout se /osvěžit/

pro mě je hrůza dlouho sedět

Drap

Vstát, jít otevřít a zavčít okno, dost pomůže chvíli si na židli místo sednutí kleknout

anonym

Led , vcera mi volal syn , ze nam zemrel 14 lety kocourek. Ted jsem se alespon diky vasemu " zdroji " alespon zase zasmala. -iv-
Doplňuji:
P.S. Prominte Weronig .. chtela jsem to napsat do diskuze , vim ze je led cte , ale uz se stalo .. -iv-

baghira

V kanceláři se protahuju běžně, klidně bych si mohl i zacvičit. Když můžou ostatní na cigárko, proč ty bys nemohla mít pětiminutovou rozcvičku. Že vymrčují? Tak ať. Zas to neber tak vážně, ono to tvoje cvičení je beztak rozptýlení i pro ně, to si o tobě nemůžou ani pokecat? :DD

Michal Kole

Já myslím, že nenápadně to nepůjde ? Co si jít zacvičit na záchod ?

http://doma.no­va.cz/clanek/stih­laafit/protah­nete-se-v-kancelari.html

jendahun

Tož si zavěste nad PC kruhy.Prý je to dobré…
Myšleno jako sranda.Vždycky se najde příležitost zacvičit si,jenom to chce chtít.Ostatní ať si trhnou nohou,jde o vaše zdraví.