Coliffe

Jak se nazýval praocvní oděv havířů?

Ahoj, mám otázku z vlastivědy a nevím.. Viz otázka :)

Nejlepší odpověď
annas

Perkytle, dřívější havířský oděv, sukně nebo halena.

Pracovní výstroj havířů:: perkytle, kožené kalhoty a kožená zástěra, šlígle (malá kladívka – želízko a mlátek), hliněný kahan – uvádí se doba asi 12. století

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:CyM-KUplimgJ:ftp://zsz­i2.kh-net.cz/DUMy/De­jepis/dejiny_vsed­niho_dne_7/14D­olov%C3%A1n%C­3%AD%2520st%C5%99%C3%AD­bra%2520v%2520Kut­n%C3%A9%2520Ho%C5%99e­.pptx+&cd=14&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz&clien­t=firefox-a

Další odpovědi
IQ tykve

Když já fáral, říkal jsem jim a i ostatní havíři, fáračky !