Tizh19

Jak se nazývají anglická slova s apostrofem?

Například growin' up a další, kde je na konci apostrof, je to nespisovně? Ve slovníku nejdou najít.
Doplňuji:
A je nějaký rozdíl mezi growing up a growin' up? Co obě tato slova znamenají?

Nejlepší odpověď
quentos

k doplnění: rozdíl je jedině takový, že první z uvedených variant je spisovná, druhá nikoli. Význam mají obě stejný – dospívání.

Další odpovědi
MichalTy

Říká se tomu stažený tvar a rozhodně to nepatří mezi formální angličtinu.

MK44

Apostrofem označujeme vypuštění hlásky nebo písmene.
V daném případě jde o vypuštění písmene g, v důsledku změny výslovnosti z [ŋ] na [n]. K tomu dochází u nestandardní, nespisovné, neúřední angličtiny. (Pojem „stažený tvar“ se ale moc nehodí.)

Abych to nějak připodobnil k češtině. Například spisovně napíšeme a řekneme: „To jsem blázen!“, ale v běžné řeči řekneme „To 'sem blázen!“ – „j“ nevyslovíme. A tak i anglicky hovořící řeknou [grouinup] místo [grouiŋup].

Doplňuji:
Oh, I am very soráč:
[grouinاap] instead of [grouiŋاap]