mosoj

Jak se nazývá tento typ mraku ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Tipovala bych to na kumulus a přes něj vodorovný cirrus.

Pěkný snímek. Vlastní dílo?

Další odpovědi
Kepler

Cumulonimbus (Cb) je bouřkový oblak, který roste do velkých výšek kolem 5000 až 15 000 m. Přesněji Cb calvus.

zjentek

Na Ostravsku jej označují jako koksárenský, jindy taky Třebovická pěna.

Emefej

Těžko říci. Podle http://www.ho­lagarta.wz.cz/me­todika/mraky.html by to mohl být cumulus nebo cumulonimbus.

Carlos1

Já bych to tipoval na mrak páry nad chladícími věžmi některé z tepelných elektráren. Někdy se takový mrak vyskytuje nad elektrárnou Počerady, když je téměř bezvětří . Často by si to člověk spletl s výbuchem atomové bomby.