štamgast

Jak se nazývá tento „typ“ člověka?

Název jsem věděl ale zapomněl jsem ho. Jedná se o člověka, který při rozhovoru s druhým stojí hodně blízko u něj a kolikrát se ho i dotkne, a pokud ten druhý člověk není stejný typ tak je mu to nepříjemné.
Doplňuji:
Znám pár takový lidí a gayové to nejsou. Prostě ke mně přijdou, dají mi ruku třeba na rameno a mluví.

Nejlepší odpověď
annas

Mohl by být sangvinik, protože je pro něho typický přirozený fyzický kontakt s ostatními lidmi, doteky, objetí, hlazení. Má vrozený smysl pro dramatičnost a může být vynikajícím hercem. Umí začít hovor s každým, kdo je po ruce a hned se stane vaším přítelem.

Další odpovědi
anonym

Takových lidí se ptám, jestli není gej, že se mne dotýká a dávám mu najevo, že mi to je silně nepříjemné. Kolikrát i odejdu, odsednu si apod.
-
Tyto doteky beru tak, že ukazuje nadřazenost, chce druhého usměrnit, dává důraz na to co říká aj.
Doplňuji:
Každý člověk má prostor asi 1/2m kolem sebe, který by neměl být narušován, jinak to považuje za ohrožení. Každý člověk to má ( i zvířata). Výjimka jsou blízcí přátelé, přítelkyně, milenky apod.

bolak

Měli jsme takvýho učitele na tělocvik, říkali jsme o něm že je „dotykovej typ“ nebo „přehnaně přátelský člověk“, pořád měl potřebu na žáky různě chmatat, spousta lidí si myslela že je na chlapečky, jenže on byl prostě takovej „dotýkací typ“, ale jednal takhle i s holkama a dokonce i s dospělejma lidma. Hlavně se chtěl hodiny tělesné váchovy účastnit taky, takže se přilosoval k někomu do týmu a vždycky když uhráli bod, tak už tleskal, plácal ho pozádech, chytal ho radostně za ramena, a na to spousta lidí nebyla zvyklá. Pamatuju že když sme s ním hráli volejbal, tak kluci vždycky říkali „hej, naser to do sítě, nebo nás bude zase chmatat“ tak to kámoš střelil do sítě a von k němu stejně přiběh, začal ho hladit po lopatkách a prej „nic si z toho nedělej, příště to trefíš..“ :))

PS:Na skutečnou odpověď si počkám.

terry

Že se takoví lidé nějak nazývají, to lyším poprvé, ale osobní prostor v našich zemích bývá 1/2 + 1/2 metru mezi spolu hovořícímu osobami.
Ve Středomoří, některých částech Evropy či Jižní Ameriky to bývá mnohem menší vzdálenost. Cca 30 cm.
Je to o kultuře, ve které ti konkrétní lidé žijí.