berry38

Jak se nazývá tato psychická či osobnostní porucha?

Existuje nějaká porucha osobnosti, pro kterou je charakteristické znaky, že si člověk odepírá např. citové potřeby aby potrestal sám sebe, nebo aby se díky tomuto nějak pomstil někomu jinému, potřeba se odlišovat, vzdor, pomstychtivost??

Odpovědi
pizlicka

ano,muze se za tim skrývat uzkostně depresivní porucha.ale jeví se to,ze je člověk nesnasenlivy,zly,u­myslně se odřezává od věcí,lidí,které má rad.