frankie89

Jak se nazývá samice, která rodí více mláďat najednou?

Třeba prasnice, používá se slovo multipara a nebo je i jiný jednoslovný výraz?
Doplňuji:
Pak tedy se nazývají jak, když to není multipara?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Multipara je označení pro samici, které vícekrát rodí. Takže i samice rodící jedno mládě, je při druhém porodu multipara.
Doplňuji:
Obávám se, že pro samici rodící více mláďat neexistuje jednoslovný název, ale i ona je při druhém a dalších porodech multipara.

Další odpovědi
Mapel

Opět je to odvozeno z latiny.
Nullipara – žena (obecně samice) která nerodila
Primipara – prvvorodička
Sekundipara – druhorodička

arygnoc

multipara

arygnoc

používa sa i pre samicu, ktorá naraz rodí viac potomkov (v jednom pôrode).