huxa

Jak se nazývá níže popisované „suché koryto“, jakožto protipovodňová ochrana?

Jestliže se vytvoří koryto, které má na jedné straně vyvýšený břeh a v případě povodní odvádí část vody, která stéká z kopců, ovšem není nikde jinde řeka, tudíž se nejedná o povodňový bypass?

klumprt-popisuji spíše něco jako stoku, strouhu, škarpu. Pár metrů širokou, dlohou, která by vodu usměrňovala a zadržovala jen minimálně.

Nejlepší odpověď
gecco

K Doplnění – v tom případě můžeš mít na mysli trativod a nebo prostě strouhu…
😉

Další odpovědi
klumprt

Že by suchý polder?

Luxx

myslíš průleh?