Profa98

Jak se nazývá největší sopka v České republice?

Nejlepší odpověď
marci1

Velký Roudný.
Přibližně 12 km jihovýchodně od Bruntálu a 9 km severovýchodně od nejvyššího bodu Nízkého Jeseníku, hory Slunečné (800 m), se z ploché krajiny tohoto pohoří zvedá jeho nejvyšší a nejmohutnější vrchol sopečného původu: Velký Roudný (780 m).

Další odpovědi
Lamalam

Velký Roudný to s výškou pouhých 790 m rozhodně není. Existuje řada mnohem vyšších hor vulkanického původu, třeba Milešovka má 835 m. I další kopce Českého středohoří nebo Doupovských hor jsou vyšší než Velký Roudný.

Radomír.cz

Myslím, že Velký Roudný.

knedlik123

Jested. 1012m.