pusinka50

Jak se nazývá indický panovník? Mělo by to začínat na „Rád..“

Doplňuji:
Jo, rádža znám. Já to mám do křížovky a rádža mi tam nějak nepasoval.:-) Napříč právě nevím, jak by se tedy nazýval mlýnek na obilí. Výraz začíná tím pádem na ž.r..k?

Nejlepší odpověď
bolak

Rádža ne? to nás zkoušíš? :)

jako Mahárádža, tos nikdy neslyšela?

Další odpovědi
briketka10

myslíš „Rádží“, jako v pohádce
a jinak s těmi panovníky to bylo taky rozděleno
na sultány a císaře..
posílám ti podrobný článek z Wikipedie ..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Indi%C4%8Dt%C3­%AD_panovn%C3%AD­ci
Doplňuji:
Hari Singh (30. září 1895, Džammú–26. dubna 1961, Bombaj) byl poslední vládnoucí mahárádža indického knížecího státu Džammú a Kašmír.
je o něm v odkazu článek..

anonym

Pusinko, rádža je správně a u toho mlýnku na obilí Ti vyšlo špatně poslední písmenko, tam má být v. K by tam bylo jenom v případě, že by nesouhlasil počet teček, jak máš ve výrazu ž.r..k uvedeno. Potom by to byl briketkou vzpomenutý žernovník.

viz Wiki:
Žernov (mlýnek) – je pravěký kamenný ruční rotační mlýnek na obilí, původní význam slova.
mlýnský kámen

JájsemRaibek

Taky by to mohl být ten Já rád játra, ty rád játra :))

briketka10

http://www.mlyn­ky.cz/cs/e-shop/produkty/mecha­nicke-mlynky/mlynek-na-obili-farina.html
a ještě tady jsou ruční rotační mlýnky na obilí :o)

briketka10

hele, hele, našla jsem našla, je to Žernovník
pravěký kamenný ruční rotační mlýnek !!
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDer­nov

briketka10

omluva Žernovník, jak píše
WIKI je tedy obec u Blanska..
ale takové kamenné mlýnky
se vyrábějí..

briketka10

našla jsem jen šrotovník, ale to bys musela
mít první písmeno Š a to nemáš, no hledám..