JájsemRaibek

Jak se nazývá druh zpěvu v duetu?

Pokud nějakou píseň zpívají dva zpěváci (duet) a jeden zpívá slova písně a druhý zpívá např. refrém.
Osobně bych měl asi problém, jelikož druhý zpěvák by mě svými slovy pletl :)
Jak se nazývá tento druh zpěvu?

Nejlepší odpověď
xxx3

Nijak, tohle nemá žádný speciální název. Prostě duet. Něco jiného by byl kánon, ten může být také matoucí, popis ale kánonu neodpovídá.

Další odpovědi
ivzez

Duet.

Případně lze rozlišit první hlas, druhý hlas, třetí hlas, …
Ale to se týká spíše melodie, která se může částečně nebo úplně lišit.

„Nepletení“ se dá natrénovat.
Chce to se soustředit na doprovod, ne na druhého zpěváka.

Frogman

Mohl by to být „kánon“.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/K%C3%A1non_(hud­ba)