fidočoč

Jak se nazývá diagnóza, která označuje nemoc za nevyléčitelnou?

Jedná se o určitý termín, který označuje nemoc bez naděje na vyléčení.
Doplňuji:
například schyzofrenie

Nejlepší odpověď
dejavu

infaustní
Doplňuji:
ale to se o schizofrenii nedá řici, i ta je v některých případech vyléčitelná. Někdo prožije za život jen jeden záchvat. Jiní mají nemoc pod kontrolou pomocí léků. Je to individuální, ale ve smyslu infaustní prognózy a průběhu nemoci rozhodně není chápána schizofrenie. Pokud se jedná o nemoc, která zapřičiní smrt, pak lze použít slovo letální, tedy smrt nesoucí.

Další odpovědi
jjj123456789

morbidní

Pepa25

fatální