Natalie.S

Jak se nazývá část geografie, která se zabývá jednotlivými územními celky Země?

Napadá mě jenom regionální geografie, ale nejsem si úplně jistá ..:/

Nejlepší odpověď
annas

„Regionální geografie zkoumá vzájemné vztahy mezi přírodním prostředím a lidskou společností v konkrétních územích – oblastech neboli regionech. Objektem zkoumání regionální geografie jsou nezaměnitelné celky krajinné sféry vymezené postupem nazývaným regionalizace.“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Geogra­fick%C3%A9_dis­cipl%C3%ADny