keller

jak se nazýva

Přistroj u paraboly ,ke kterému vedou koaxiální kabely

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano. V ohnisku přijímací paraboly je umístěn
LNB konvertor ( low noise converter ).
Jeho hlavní účel je převést signál z družice
na signál o nižším kmitočtu 0,9– 2,15 GHz, který je již možné vést bez podstatných ztrát po koaxiálním kabelu. Zároveň má funkci zesilovače a polarizátoru. Signál z družice je na frekvenci 10 GHz a více.

Trochu zavádějící je vyjádření „ke kterému vedou koaxiální kabely“. Směr signálu je od paraboly k satelitnímu přijímači.

Další odpovědi
hanulka11

teď jsem to študovala asi myslíte konvertor

http://www.di­giprijem.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2008100001

anonym

Reciver ?