adelajda

jak se nazívá jinak slovo morče

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Slovo morče je podstatné jméno. Ale nevím o tom, že by zívalo.

Další odpovědi
hanulka11

hlodavec

M.

Mořské prasátko.

anonym

Morcheba-morčíba?

anonym

Cavia aperea porcellus- morče domácí. Jinak anglicky je Guinea Pig.

median

Morče (morče domácí) jiný název v češtině nemá, narozdíl třeba od angličtiny, kde se oficiální překlad Guinea Pig používá spíš pro laboratorní (pokusná) morčata, zatímco chovatelé své mazlíčky označují jako Cavy (pl. cavies), což je slovo odvozené právě od jeho latinského názvu (Cavia porcellus).
Potrápit by tě ale mohli naši sousedé Slováci konzervou, na které je napsáno „Morčacie mäso“. Nejedná se o morčecí, ale o krůtí maso (slovensky krocan = morák, krůta = morka).

Lucijej

M.: Jak by přišlo morče k mořskému prasátku?

anonym

Lucijej- mořské prasátko je název morčete v jiných jazycích ( např. německy das Meerschweinchen)

anonym

anglicky -guinea pig, rusky- morskaja sviňka) Morče bylo dovezeno ze zámoří, původně ho chovali Inkové hlavně na maso. Kamarád, který žije v Argentíně na farmě každou chvíli pošle foto z morčecí večeře. Prostě… v Jižní Americe je stále jeden ze zdrojů masa.