R5

Jak se navždy zbavit chlupů a vousů-aby už nevyrostly?

Myslím část, ne úplně všechny.

Nejlepší odpověď
Damiana

Epilací – vytrháváním. Existuje několik způsobů.

Epilační jehla :  lokální epilace, nejčastěji v oblasti obličeje. Jedná se o poměrně pracný, zdlouhavý a bolestivý proces. Na druhou stranu je účinnost vysoká a nehrozí nežádoucí pigmentové skvrny.

Chemická epilace :  trvalá redukce většiny chloupků v oblasti obličeje, končetin, zad, podpaží a třísel. Dochází k nahromadění pigmentu, proto je zakázáno se nejméně dva měsíce po zákroku slunit, jinak hrozí vznik hnědých skvrnek.

Epilace voskem nebo cukrovou­ pastou :  účinek této epilace je několik týdnů.

Epilátor (nesprávně depilátor) :  elektrický holící strojek na vytrhávání chloupků. Tato metoda se vzhledem ke své bolestivosti používá hlavně na nohách, nikoli na intimních partiích.

Fotoepilace :  při této bezbolestné metodě se používají vyso­kovýkonné přís­troje typu IPL (intenzivní pulzní světlo) nebo LASER, které mají prvotřídní výsledky, avšak vyžadují kvalitní vyškolenou obsluhu. Tato metoda je jako jediná - trvalá.

Další odpovědi
anonym

Indiáni jsou přece zcela bez vousů a od jinošství vytrhávají a vytrhávají a vytrhávají (pokud ještě něco roste).

Drap

jedině vytrhávat