MolloCr0

Jak se naučit rytmus?

Zdravím, hraju 3tím měsícem na housle a nejspíš to ani není až tak hrozný se mnou ale bojuji s rytmusem, nemám totiž vůbec hudební sluh. Má učitelka mi doporučila tento týden metronom a tak jsem jeden našel na internetu ale dělá mi problém se sním „synchronyzovat“ a tak mě napadlo jestli by rytmus nešel svičit jiným způsobem, zkoušel jsem například klepat rytmus k písničkám které znám a poslouchám jenže jsou většinou tak rychlé že nestíhám ani ťukat :D, a navíc se v tom i ztrácím. Tudíž nemáte někdo nějaký nápad/radu/tip jak si rytmus dostat do těla? Například ze začátku písničky s lehkým rytmusem či něco jiného…
Doplňuji:
To mě velice zklamalo, naivně jsem si myslel že to má v sobě každý že je třeba to jen „probudit“, ale co…housle je jedna z mála věcí která mě opravdu baví takže se jen tak nevzdám! :D

Odpovědi
Adula.57

To se nedá moc naučit, musíš to mít v krvi. Aby sis trochu pomohl, zkus si vyťukávat ten rytmus na písničkách. Hold budeš muset poslouchat i pomalejší :). Na hudební nástroje je dobrá ladička, rozpozná ti to tony.

anonym

Já tě asi zklamu, ale to prostě nejde, buď to v sobě máš, nebo ne, podle mě to totiž naučit nejde, to se musí cítit, ten rytmus při poslechu čehokoliv v sobě musíš cítit, vnímat nejen hudbu, ale jakýkoliv zvuk, všechno má nějaký rytmus, když sedíš ve vlaku, taky slyšíš rytmus kol, budík, pračka, voda když teče do umyvadla, posloucháš to někdy? Když pustíš kohoutek, voda si najde svůj rytmus, člověk, který má hudební sluch, to všechno slyší a lehce vnímá, to je dar
Doplňuji:
Možná bys měl zkusit cvičit ve dvou, jde to líp a snáz, pokud znáš někoho, kdo hraje delší dobu než ty, požádej ho , jestli by si s tebou nemohl zahrát. Možná by ti to šlo líp, když tě někdo potáhne

Michálek1245

Rytmus musí být do určité míry v těle. Musíte to cítit. Zkouší se to na přijímačkách do hudební školy, kdy děti musí něco vytleskat, zopakovat a tak podobně. Jsou totiž lidi, kteří to absolutně necítí. Ale pak se to dá samozřejmě i trénovat. Kupte si domů rytmické nástroje. Třeba maracas jsou levné. Tady zjistíte, co to je: https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-maracas/ :) A s těmi si různě blbněte, chrastěte s nimi do písniček, tleskejte. A jak to začnete cítit, tak to přetavit na ty housle. 😉

anonym

Andula.57
ladička zvuk naladí, ale s rytmem to nemá nic společné