jkl

Jak se naučit programovat v Pythonu?

Zdravím.
Po jednom semestru nejsem schopen v Pythonu naprogramovat něco alespoň trochu pokročilejšího. Jakmile se někde objeví vnořené cykly, tak jsem skončil.. Přitom když se dívám na nějaké vypracované příkazy celkem chápu co dělají. Ale jakmile mám nějaký ten cyklus naprogramovat, tak nevím, jak to psát..
Pochopil jsem, že je na to potřeba nějaké jiné myšlení, resp. jiná hlava.. Lze se to naučit nebo je potřeba mít jinou „hlavu“?

Odpovědi
gecco

Není důležité, v jakém jazyce chceš programovat – ale jo, tak „jiná hlava“ je potřeba…
Pokud nyní nejsi schopen nějaký složitější algoritmus vymyslet, můžeš se něco cvikem ´naučit´, ale dobrý programátor z tebe, pravděpodobně, nebude…