Boy 13

Jak se naučit plynule angličtinu a její gramatiku?

Nejlepší odpověď
klumprt

  • poslouchat
  • číst
  • konverzovat

A to nejlépe tam, kde je to oficiální jazyk.

Pokud tam nikam nemůžeš jet:

  • Dívat se na filmy v původním znění nejprve s českými titulky, potom s anglickými titulky (hlavně u stažených kousků to jde zařídit), a nakonec bez titulků.
  • Vyhledáváš-li informace o čemkoli na internetu, zkus je hledat v angličtině. Např. anglická Wiki má většinou nesrovnatelně lepší články než česká.
  • partnera na konverzaci těžko v Čechách sehnat. A po internetu např. na Skype to asi taky moc nepůjde. No, jakmile to to bude možné tak vyraž třeba do UK a zkus si aspoň jízdenku na metro nebo Fish&Chips koupit 🙂

Další odpovědi
gecco

Učením??
;-DDD
Mluvit a rozumět se naučíš v prostředí, kde se anglicky mluví (doporučuju třeba Maltu – pro ´cizince´ ideální)…
Gramatiku se ale prostě musíš ´nadřít´…