Weroniq

Jak se naučit ovládat své emoce?

nejvíce by mě zajímalo jak potlačit slzy a pláč, není to známka slabosti a není na tom nic špatného, ale někdy se to na veřejnosti prostě nehodí.. tak jak se třeba nerozbrečet při loučení nebo když je nám něco moc líto nebo nám někdo hodně křivdí a podobně

Nejlepší odpověď
annas

Jste zřejmě přecitlivělá. Slzy emoce uvolní a cítíte se líp. Někdy je to určitě nepříjemné, ale občas nepomůže vůle ani rozum. Jindy pomůže sebeovládání, relaxace, cvičení atd .Zkuste si přečíst rady odborníka, něco vyzkoušejte.

Zdroj: http://www.za­ria.cz/clanek/psycho­logie/jak-ovladat-emoce/1240/co-zpusobuje-caste-zmeny-nalad/1848

Další odpovědi
chudst

Jak potlacit slzy a plac. No, skutecne tezko. Chlapi tohle zvladaji lepe nez zeny, ktere ‚breci kvuli kazde ptakovine‘ (omlouvam se, je to trosku nadneseno), ale to neznamena, ze take nemaji emoce. Kdyz uz mi vhrknou do oci slzy, vazne tezko se to prestava a rozhodne sam od sebe to zarazit neumim. Hodne pomaha nejaky sok – treba si oplachnout oblicej skutecne studenou vodou, apod. – telo dostane sok a vase mysl zacne uvazovat najednou racionalne. Ale jak zarazit slzy na verejnosti jen tak? U me osoby asi nijak; slzim skutecne malokdy a uz jsem nebrecel taky hodne dlouho (naposledy to bylo tusim na babiccine pohrbu, kde jsem to proste neuhlidal); kdyz uz to prijde, nesnazim se to ani zarazit. Pokud to neni, ze jste precitlivela a placete – jak jsem to rikal – kvuli kazde ptakovine, nesnazte se to zarazit. Nevim, proc by se vam pri louceni nemely vehnat slzy do oci.

A pokud jste precitlivela a placete kvuli kazde malichernosti (vidite odjizdet nekoho, kdo s kym se nejpozdeji za tyden uvidite…), tak to uz je spise asi prace pro psychologa; tady vam mohu poradit asi skutecne spise teoreticky: nemyslete na danou vec, kvuli ktere je vam smutno, ale teste se na to, co s ni budete delat, az ji zase mit budete. Anebo na ni nemyslete vubec a okamzite zamestnejte a donutte se premyslet nad necim jinym – to muze byt filozoficka otazka „existuji mimozemstane“, anebo take normalni otazka „co davaji dnes v televizi“ ci „co si zahraji na pocitaci“.

Maggie.b

Na pláči není nic špatného.
Někdo má víc emocí někdo míň.
Když je nám něčeho hodně líto zkusila bych napočítat v duchu do dvaceti, v duchu si ponadávat, sednout k PC a zahrát si hru. Všetšinou se to spraví -aspoň u mně ano-. :D

anonym

Ja nekde cetla , ze nemame myslet na nic " ze zivota " , ale soustredit se treba na zidli. Myslet na to z jakeho dreva je , jak je stara , koukat se na ni ( pokud je na blizku ).
Je to ale ve vas a i ja se rozbulim . ☹

  • iv-

petka

Občas to přijde na každého – dobré je se nelitovat a v tu chvíli myslet na něco jiného nebo si v duchu napočítat do dvaceti…někomu může pomoci i třísknout něčím o zem,zajděte si třeba na záchod a hoďte něčím nerozbitným na zem…

Ponytail

V takových situacích sesnažím myslet na něco pozitivního. Na špatných věcech hledám to dobré, co bych mohla využít ve svůj prospěch.