sany

jak se naučit nasobilku

Nejlepší odpověď
www

Opakovat, opakovat, opakovat.

Další odpovědi
Drap

Opakovat a cvičit. Jiná možnost neni.

anonym

Aha teď se říká opakovat, opakovat....... Když jsem byl ve škole já, tak frčelo: „Učit se, učit se, učit se“ :)

Jose1f

Lehce se učí násobilka devíti:
Všimni si, že odshora dolů v prvém sloupci jdou čísla: 0, 1, 2, ..... , 9 a ve druhém sloupci obráceně: 9, 8, 7, …, 0. V prvém sloupci směrem dolů tedy vždy jedničku přičteš a ve druhém jedničku odečteš.
Lehká je násobilka dvou, protože to jsou vlastně jenom sudá čísla: 2, 4, 6, 8, …
Násobilka tří se dobře pamatuje, když umíš násobilku dvou: 2+1, 4+2, 6+3, 8+4, atd., nebo si to představ jako
3+3=6
3+3+3 =9
3+3+3+3 = 12, atd.

samicek333

Zkus se jí naučit jako básničku, mně to tak pomohlo.