aaaanonym

Jak se naučit na poznávačku rostlin?

Potřebuji se do zítřka naučit cca 60 rostlin, jsou si velice podobné a nemůžu si nic zapamatovat.

Odpovědi
Akzeret

Hledat detaily, podle kterých si to zapamatuješ, neustále opakovat. Já se jich minule učila 38. Začínala jsem asi u 4 a postupně přidávala. Akorát jsem se to 1 večer učila, druhý opakovala. Jak dlouho jsi na to měl ty, netuším a nebudu soudit ;)

Janiss

Stáhni si fotky z internetu a přes nějaký program tam napiš názvy a pak si ty fotky pořád projížděj, dej si je třeba do mobilu. Mě rostliny taky nikdy nešly, ale snaž se ten název k něčemu přirovnat.

Emefej

Tak to máš asi smůlu. Jenom podle fotek, bez rostliny v ruce, se to rozhodně nenaučíš.