Jak se naučit mít zodpovědnost ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vždycky si důsledky svého jednání ´vyžer´...
;-)
Časem se to naučíš...

Další odpovědi:

Stříbrný

K tomu je potřeba i druhá strana.Ono je pěkné nic nedodržovat, ale aby ta druhá strana taky tvoji nezodpovědnost netolerovala.
Příklad: Řekneš že přijdeš na schůzku (domů či kamkoliv) v určitou dobu a zpozdíš se třeba o hodinu.Druhá strana by z toho měla vyvodit důsledky (čili doma trest, partner odejde ze schůzky a pro příště už nemá zájem atd.)
Zrovna tak je potřeba nést důsledky nezodpovědnosti, čili OKAMŽITÉ potrestání druhou stranou či v práci mít nad sebou meč vyhazovu či náhrady zkažené věci.

Já jsem svoji manželku takhle parkrát vytrestal...když nepřišla do 10ti minut, ujel jsem, odešel jsem sám, nepřinesl jsem požadovanou věc , protože ona třeba také nedodržela (nebyla zodpovědná ke mně) slovo.
To bylo ze začátku manželství a dneska oba fungujeme už 40 let a ona si nedovolí být nezodpovědná.

Zlatý

Nejdříve si musíš předem promyslet svou činnost. Nedělej věci neprakticky, nelogicky a slepě. Buď si co nejvíce vědoma svých smyslů. Nesni jen o budoucnosti. Důležité jsou každodenní návyky. Pokud jednou najdeme svou vyrovnanost, pak si ji můžeme udržet, ať se v životě děje cokoliv.
Budeme-li čelit každé situaci s bdělým vědomím, s tím, že si dokážeme představit, co vše se může stát, bude to ten nejlepší způsob, jak na sebe vzít zodpovědnost. Řekni si, přece nejsem malé dítě, dokáži se sama o sebe postarat, sama o sobě i jiných důkladně přemýšlet a chovat se zodpovědně. :-))

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

..."a ona si nedovolí být nezodpovědná."...
;-)
Tak tohle jsem si nikdy nedovolil - a možná i proto su rozvedený...
Geniální...
;-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.