koňák

Jak se naučit kotoul dozadu?

Ahoj :)
Jak se naučit kotoul dozadu? Nejdou mi pořádně přehodit nohy přes hlavu :( na internetu je toho hodně ale zajímá mě i vlastní zkušenost :) zatím děkuji p.s. Navic mám z toho tréninku namozenou páteř-je dobré pokračovat?
Doplňuji:
Děkuju za rady :) já se nevzdala a už mi docela jde :)) p.s. S páteří jsem nic neměla ani nemám…zada mě pouze bolela :)))

Odpovědi
led

V prípade problémov s chrbticou žiadny kotúľ nerobte! Zdravie je prvoradé!

Po uzdravení, urobte kotúľ najprv na zemi z sedacej polohy. Zo začiatku to bude viac do boku, ale pri opakovaní z toho môže byť pekný kotúľ dozadu.
Kotúľ dozadu z polohy stojmo začnite s pomocou iného, ktorý „dáva záchranu“, až po tomto zvládnutí to môžte robiť samostatné.

mosoj

Základem kotoulu je pořádně se sbalit do klubíčka !, pak jen švih tělem a jde to samo. Jen cvič dál.
Neboj se, při kotoulu se běžně nezraníš.

Už jsem neobratný , nedávno jsem nesl těžkou přepravku zakopl jsem a vypadalo to na pořádný držkopád a zranění. Ohnul jsem se padl jsem na rameno udělal jsem kotoul do předu a stál jsem na nohou. Kdybych to chtěl udělat tak se mně to nepovede. Bylo to na parkovišti a lidé jenom zírali co to tam ten dědek provádí ! Tady vidíš, že základní tělesné pohyby se vyplatí v každém věku.

melanie

Moje zkušenost je asi taková:
Učitelka tělocviku po nás jasně chtěla kotoul dopředu. Kdo to neuměl pořádně( vůbec) mohl klidně dostat 5.
A tak jsem se to musela naučit.
Kotoul musíš udělat tak, že se švihneš nohama pořádně dozadu, aby v tom byla nějaká energie a ty ses mohla překulit. Jakmile budeš hlavou dolů nadzvedneš se rukama, aby se ti něco nestalo s páteří. Pokud už se ti něco stalo, kotouly nedělej.

marci1

Doporučuji tento návod, jak kotoul vzad zvládnout : http://fotbal-trenink.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=66:kotoul-vzad&catid=22:gym­nasticka-prprava&Itemid=83