Jak se naučit kotoul dozadu?

Ahoj :)
Jak se naučit kotoul dozadu? Nejdou mi pořádně přehodit nohy přes hlavu :( na internetu je toho hodně ale zajímá mě i vlastní zkušenost :) zatím děkuji p.s. Navic mám z toho tréninku namozenou páteř-je dobré pokračovat?
Doplňuji:
Děkuju za rady :) já se nevzdala a už mi docela jde :)) p.s. S páteří jsem nic neměla ani nemám...zada mě pouze bolela :)))

Odpovědi:

Zlatý

V prípade problémov s chrbticou žiadny kotúľ nerobte! Zdravie je prvoradé!

Po uzdravení, urobte kotúľ najprv na zemi z sedacej polohy. Zo začiatku to bude viac do boku, ale pri opakovaní z toho môže byť pekný kotúľ dozadu.
Kotúľ dozadu z polohy stojmo začnite s pomocou iného, ktorý "dáva záchranu", až po tomto zvládnutí to môžte robiť samostatné.

Zlatý

Základem kotoulu je pořádně se sbalit do klubíčka !, pak jen švih tělem a jde to samo. Jen cvič dál.
Neboj se, při kotoulu se běžně nezraníš.

Už jsem neobratný , nedávno jsem nesl těžkou přepravku zakopl jsem a vypadalo to na pořádný držkopád a zranění. Ohnul jsem se padl jsem na rameno udělal jsem kotoul do předu a stál jsem na nohou. Kdybych to chtěl udělat tak se mně to nepovede. Bylo to na parkovišti a lidé jenom zírali co to tam ten dědek provádí ! Tady vidíš, že základní tělesné pohyby se vyplatí v každém věku.

Bronzový

Moje zkušenost je asi taková:
Učitelka tělocviku po nás jasně chtěla kotoul dopředu. Kdo to neuměl pořádně( vůbec) mohl klidně dostat 5.
A tak jsem se to musela naučit.
Kotoul musíš udělat tak, že se švihneš nohama pořádně dozadu, aby v tom byla nějaká energie a ty ses mohla překulit. Jakmile budeš hlavou dolů nadzvedneš se rukama, aby se ti něco nestalo s páteří. Pokud už se ti něco stalo, kotouly nedělej.

Zlatý

Doporučuji tento návod, jak kotoul vzad zvládnout : http://fotbal-trenink.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.