Happyday1991

Jak se naučit doma poznávat horniny a nerosty?

Máte s tím někdo zkušenosti? Nějakej fígl na to? Měla jsem možnost je vidět 1× ve škole, ale toť vše. Co pomohlo vám?

Nejlepší odpověď
www

Nejlépe podle literatury, bylo a určitě je toho dost. Dále pomůže také internet.
Úplně nejlepší je ale přihlášení se do nejbližšího kroužku či organizace, která se mineralogií zajímá.

Další odpovědi
anonym

Zkusila bych pohledat. Mně by se líbilo třeba toto:

Mineralogie – vzorník kamenů – Rahunta

… zde jsme převzali z těchto stránek:http://www.po­zitivni-energie.cz/mi­neralogie.html dva obrázky pro rychlý přehled jednotlivých kamenů, jako vzorník kamenů.

www.rahunta.cz/new­s/mineralogie-vzornik-kamenu/

honza19hk

podle barvy,podle tvaru krystalů podle zápachu při pálení nad kahanem,podle tvrdosti,podle vzniku-usazené,přeměněné atd..
není to zas tak těžké,kameny včetně vzácných minerálů jsem sbíral už od 2 třídy zš.