1jirka22

Jak se naučit dobře mluvený projev v cizí řeči?

Dobrý den, máte nějaké rady typy na to, jak dobře mluvit anglicky normální konverzace, gramatiku zvládám, akorát to mluvení…

Odpovědi
led

Pokiaľ viete prečítať a pochopiť text v cudzej reči, máte problé len pri správnom vyslovovaní a prízvuku, vypočujte si ho od toho, komu je táto reč blízka, najlepšie od rodeného angličana, ktorý ovláda spisovnú angličtinu… V prípade americkej angličtiny použite američana. Najlepšie je nahrávka v danej reči a pri počúvaní opakovať text a súčasne ho sledovať v písanom texte… Súčasne pracuje nielen ucho, ale aj oko a jazyk. Vtedy sa to ľahšie zapamätá a „vžije pod kožu“. Bežná prax u hercov, ktorí neovládajú reč, v ktorej hrajú.

ivzez

Dobrý mluvený projev je ve všech řečech stejný.

Je potřeba se naučit správně posadit hlas, dýchat, frázovat,
intonovat, naučit se nadechovat tam, kde má být v projevu krátká
pauza (nikoliv tam, kde člověku dojde dech) …

K projevu v cizím jazyce je navíc dobré „naposlouchat“
intonaci rodilých mluvčí (ideálně v zemi, jejíž jazyk se učíte).

anonym

A jak poznáš „dobře mluvený projev“?

Šidlo

naučte sa naspamäť obľúbenú pesničku a spievajte si

alebo repliky z obľúbených filmov…a hovorte ich pri pozeraní nahlas…

hlavne sa nehanbite! vždy pamätajte, že robiť chyby je pri cudzom jazyku úplne normálne…nenormálne je hovoriť bez chýb