Debie

Jak se naučit co nejvíce za co nejméně času?

Mám problém s učením, mám toho hrozně moc a nedokážu se pořádně soustředit.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Učte se po krátkých intervalech 10 až 20 minut a pak přestávku, která bude vyplněna jinak než duševní aktivitou.

Další odpovědi
chudst

Nevim proc, ja kdyz neco potreboval rychle se naucit, tak pomahalo, kdyz jsem se to ucil vecer pred spanim. Mozek to pres noc zpracoval a rano jsem to kupodivu umel, stacilo si to jen zopakovat. Ale byla to jen kratkodoba pamet, nezustava to v ni dlouho.

Pokud se chcete kvalitne ucit, tak holt nepomuze nic jineho, nez se ucit pravidelne hodinku ci dve denne.

Lenjička

Když mi něco pořád při učení odvádělo poroznost, pomohlo, když jsem to přebila. Zakousla se do toho.
Konkrétně mi pomáhá říkat si to nahlas, s různou tóninou, jako bych to někoumu říkala, jako bych si z toho dělala srandu, jako bych to na někoho zlostně plivala. A k tomu si chodit a pohupovat se do melodie slov. Člověk se soustředí sám na sebe a nic ho nevyruší.

(Reference – učila jsem se maximálně den před písemkou nebo zkouškou a i s maturitou samé vyznamenání.)

Samozřejmě si to musíš taky rozdělit na víc menších částí. Myšlenky, které už ses naučila, propojovat s novými… Udělat si systém a nikdy si neříkat, že to všechno nestihneš.
Lidský mozek je tak úžasný, že by během jednoho dne dokázal pobrat třikrát tolik, co máš na písemku. Takže žádný výmluvy! 😉