mosoj

Jak se napíše nula římskými číslicemi ?

Nejlepší odpověď
bolak

nijak

„Číslice nula nemá obecně svůj symbol, přestože Římané číslici 0 a její význam dobře znali. Pro nulu používali výraz nullae, což znamená nic. Symbol pro číslici 0 má velkou úlohu v pozičních systémech zapisování čísel (to je ten, který používáme dnes). Právě absence tohoto symbolu zabránila postupné přeměně římského zápisu na poziční systém, a proto byl během 11. století v praktickém životě nahrazen arabskými číslicemi.“

Další odpovědi
Děda Louda

Nijak. Nula se vyskytuje až v později používaných pozičních systémech zápisů, původně snad vzniklých v Indii a převzatých arabských, jež používáme dnes.

http://rimske­cislice.cz/kde-na-rimske-cislice-muzete-narazit

Nikipiki23

Nula se jako jediná číslice římsky nedá napsat.