lenula

Jak se najíst v restauraci Ikea?

..rodiče se nedávno zastavili v Ikea Černý Most (a nadchli se pro obměnu vybavení bytu takže hurá jedou na další nákupy), ale prý nechápou systém, kde se co platí…Starší pár, hodně lidí, hluk, tak to vzdali, nechtěli působit zmatky, ale ráda bych jim poradila jak to v takovém švédském fast foodu funguje, bohužel nemám osobní zkušenost- poradíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to úplně jednoduché – ať si najdou konec fronty a postaví se do ní a ta je povede (podobně, jako fungují jídelny školního nebo závodního stravování) od táců, okolo dezertů, lahvových nápojů k ´hlavnímu´ jídlu – výběr je z několika jídel, pak okolo salátů a polévek ke kasám. U kas si mohou vyzvednout skleničku na čepované nealko nebo kávu (obé si pak mohou u nápojových půltů dle libosti doplňovat).
Pak zaplatí, za kasami jsou příbory a ubrousky.
No – pak už zbývá jen najít volná místa u stolů, sednout a jíst.
😉
Jedl jsem v IKEA několikrát – nebudu tvrdit, že jde o gurmetský zážitek, ale jídlo je slušné a dobré.