huxa

Jak se nacisti během světových válek stavěli k drogám, alkoholu a tabáku?

Myslím doopravdové nacisty, nikoliv dnešní jejich napodobeniny.

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Údajně dostávali němečtí vojáci tubu s pervitinem, nebo další povzbudivé látky.
Podle některých informací mohli nacističtí vojáci nacističtí vojáci spolykat během druhé světové války přes 200 miliónů povzbuzujících pilulek. Kromě pervitinu se experimentovalo i s kokainem, amfetaminem a tajnou drogou označovanou D-IX, která měla přetvořit normální vojáky na nemyslící a vraždící stroje.http://proc­proto.cz/histo­rie/tuba-s-pervitinem-%E2%80%93-bezna-vybava-nacistickych-vojaku/

Další odpovědi
zzzzz

Pokud vím, tak jejich laboratoře vylepšili pervitin, zkrátili dobu chemické reakce, takže se stal dostupnějším.

Alkohol a cigarety nevím.

mosoj

Za třicetileté války ještě NSDAP nebylo.
Doplňuji:
Myslíš si, že nacisti si zaslouží vůbec nějakou pozornost ,

setapouch

Herman Göring byl požitkář závislý na opiátech a jakou udělal karieru… Hitler byl prý na druhou stranu abstinent, nekuřák a vegetarián.

atoris

Negatívne, pili a fajčili Churchil a Stalin, pidal sa k nim Gottwald.

Mirdas

V tu dobu se to neřešilo.
Drogy fasovali na podporu bojeschopnosti a alkohol s cigaretama – kde co zabrali.