Zvědavý

Jak se na motorce provádí řazení??

Chci říct jak se mačká páčka v kombinaci s tím pedálem na nohu? Mačká se pravá či levá páčka? A jak se přeřadí v kombinaci s tím pedálem? Mluvím o „novějších“ motorkách (20 staré max.) 125ccm a 250ccm.

Nejlepší odpověď
klumprt

Levá páčka na řídítkách – spojka se zmáčkne a řadí se levou nohou. Zpravidla nahoru vyšší rychlost a dolů nižší rychlost. Mezi jedničkou a dvojkou bývá neutrál. Po zařazení rychlosti se páčka hladce pouští, aby se spojil zvolený převod s motorem.
Někteří mistři tvrdí, že řadit lze i bez spojky, ale já mám svou motorku rád a spojku vždy používám.

Další odpovědi
Kepler

Řadí se stejně jako u auta, jen místo šaltpáky máš nožní řadičku a místo spojkového pedálu spojkovou páčku na řídítkách. Ta druhá je přední brzda, takže na ni nešahat. Chce to ale mít rozumnější přístup, neřadit v zatáčce apod.

zelí

Jednička dolu, zbytek nahoru. Mezi 1 a 2 je Neutrál. Zbytek bylo řečeno.

Lamalam

Velká řada motorek má automatickou spojku. Při řazení, kromě rozjezdu, spojku nemačkáš. Některé motorky mají jedničku nahoře, ale jiné dole.

cukrar

Zvědavý,
levá páčka je spojka, která umožní bezproblémové řazení nohou pedálem (řadící pákou).
Samozřejmě lze i u motorky ředit bez spojky, pokud se to umí. Nic se tím nekazí.