vivatisCZ

Jak se myjí okna na nejvyšší budově světa?

Nejvyšší budova světa se jmenuje Burdž Chalífa a nachází se ve městě Dubaj, výška 828m. Jak se na ní myjí oknaM

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jak se myjí okna v Dubaji. V TV jsem několikrát viděla, že se okna myjí za pomocí horolezecké techniky, plošiny nebo žebříků

Téměř všechny výškové budovy, ale i činžovní domy a budovy komerční mají pevná neotevíratelná okna a je potřeba pravidelně je mýt. Výškové práce jsou nejlevnější a často i jedinou možností, jak budovu udržovat.

Tento způsob mytí oken nabízejí různé firmy.

Další odpovědi
marci1

Okna na Burdž Chalífa se myjí pomocí venkovní výtahové plošiny, která je přímo určená k tomuto účelu. Viz : http://www.cnew­s.cz/burdz-chalifa-ve-street-view-google-navstivil-nejvyssi-budovu-sveta

Lucijej

Princip je stejný jako při mytí oken u ostatních výškových budov.

tatanka

Dle mého se v takovéto výšce moc často nemyjí protože špíny je tam opravdu velmi málo. Zkušenost z panelového domu.

HonzikPernik

Kýbl + voda + hadry, resp. nějaký čistící prostředek a rukama lidí. To je vše