DandrdaMan01

Jak se můžu stát hercem? Je mi 12 let.

Chci se stát hercem a chtěl bych vědět jak na to.

Odpovědi
led

Hercom v určitom zmysle je každý z nás, …rodičia hrajú hnev na dieťa za výčiny, aké robili oni sami, keď ešte boli deti… S radostným úsmevom poďakuješ šoférovi autobusu, že počkal na teba, napriek tvojej mohutnej hrôze z dnešnej pisomky…
Ale ako sa stať hercom na javisku? O tom boli popísané tony papiera, nakrútené množstvo filmov, ale najťažšie je v sebe potlačiť paniku pred čakajúcim davom divákov a predviesť im to, prečo vlastne prišli – divadlo. Neskôr to už príde samo, veselo sa baviš v zákulisí, zrazu počuješ repliku, vbehneš na scénu a hráš chromého tragéda…
Zúčastňovať sa aktivne činnosti školského dramatického krúžku, veľa sa učiť, nielen pre povinné školské znalosti, ale pre rozvíjanie si pamäte (veľa hercov pri hraní nepotrebuje šepkajúcu nápovědu). Vyžaduje sa aj určitá fyzická kondícia.
Pri čítaní knihy (akoby to bol scénar) si vytvoriť vizuálnu predstavu „Já v konkrétnej postave deja“…
Prihlásiť sa na dramatické konzervatórium – na vysokú školu.
Ale hlavne hrať, hrať a zase hrať. Nie akože, ale naplno…

Kat ka Suky

Nech se prendat na hereckou skolu…

Jádrohlod

Děláš alespoň amaterské divadlo ? Ja ochotničil od 3 třídy, a jak rád (!!!) , leč hercem jsem se nestal. Ale , když napíšeš do vyhledávače " Jak se stát hercem? " budeš mít na dlouhou dobu kde číst , je tam toho hóóóóódně.

Kelt

Někomu stačí absolvovat konzervatoř, nebo DAMU, podmínkou je, aby byl přijat a zvládnul příslušné talentové zkoušky. V ochotnickém divadle toto není potřeba, tam se na talent nehledí. Přečti si životopisy některých našich předních herců, možná začínali úplně jinde a postupně se stali slavnými herci. Někteří ani nemají příslušné vzdělání, tedy konzervatoř nebo DAMU, nebo jinou školu, ale mají talent. Miloš Forman často obsazoval do svých rolí neherce.