quentos

Jak se může stát, že textový editor nezná naprosto běžné slovo?

Sestra mi vyprávěla kuriózní příhodu z VŠ, kdy kdosi z jejího oboru zjistil až u obhajoby diplomové práce, že mu autocorrect v celé práci opravil slovo „kyslík“ na „syslík“. Oponent se prý tehdy omezil na poznámku, že diplomand užívá „poněkud neortodoxní názvosloví“. Vrtá mi ale hlavou, jak se něco takového mohlo stát? To mi neříkejte, že slovník textového editoru nezná slovo „kyslík“… napadá mě jediné vysvětlení, a sice, že si zavtipkoval přímo tvůrce dané kopie text. editoru a vložil tuto možnost do automatických oprav, ale netuším, do jaké míry je toto prakticky proveditelné…
Doplňuji:
*oprava: stát., tečka místo otazníku

Nejlepší odpověď
gecco

Já se s různými textovými editory potkávám cca 25 let – a první, co nastavuju, je vypnutí automatické korekce – těch hovadin, které dokáží zplodit slovníky je tolik, že takovejch chyb (a tak špatně odhalitelnejch) nedokážu ´nasekat´do textu ani ve stavu ´pod obraz´…
😉

Další odpovědi
Shaohao

dotycnemu asi na praci zalezelo, kdyz se odhalila az pri obhajobe -,–

Pepa25

U kyslíku se mi to nezdá, ale u odborných termínů úplně běžně. Např. ve Wordu se to trochu (podle mé zkušenosti) zlepšuje v dalších verzích, ale je třeba být pořád ve střehu 😉

briketka10

mě se zase při psaní textu stává, když napíšu
slovo, tak se např. celý podtrhne a tomu se
divím, protože normálně být podtržený nemá
a napsaný je správně, píšu tak do Wordu..

omlouvám se za nespisovnost nepíše mi
pořád to dlouhý (e) :))

ivzez

Po instalaci jakékoliv „Office“ nebo samostatného editoru zruším kontrolu pravopisu.
Nejen kvůli nekvalitním automatickým opravám – často píši dvojjazyčně a neustálé přehazování slovníků by mne zdržovalo …

Uvedený příklad ale podle mne svědčí spíše o tom, že si autor práce nechal „vypracovat podklady“ od někoho, kdo nebyl odborníkem na chemii, a pak se ani neobtěžoval kontrolou …

quentos

briketka: z toho si nic nedělej, naopak to pak působí přirozeněji – většinou tu píšu odpovědi nespisovně zcela záměrně, nepůsobí to pak tak toporně :{)>